Як спростити собі користування сайтом? Кастомізація, №1
Як мінімізувати помилки та стрес при роботі з сайтом? Більше автоматизації, менше помилок: робимо адмінпанель зручною та заощаджуємо на управлінні контентом.
Як часто вам доводилось додавати або змінювати інформацію на сайті? Які емоції це викликає? На жаль, плутанина, занепокоєння і невпевненість виникають значно частіше, ніж радість і задоволення. Особливо це помітно на нових або складних інтерфейсах. Із збільшенням функціоналу сайту зростає і складність управління контентом.
Раніше для розміщення контенту на корпоративному сайті було достатньо скопіювати текст з MS Word і додати зображення. Розбити текст на блоки з заголовками, оформити списками і таблицями — і сайт вже виглядав краще, ніж у більшості конкурентів.
Однак прогрес не стоїть на місці, особливо в маркетингу та ІТ. Щоб отримати перевагу над конкурентами, важливо перевершувати їх і в онлайні. Запуск нових можливостей на сайті часто доступніший, ніж інновації в інших сферах бізнесу.
Сучасні сайти вирішують набагато складніші завдання:
- Швидкий пошук інформації
- Інтерактивна і зручна подача контенту
- Взаємозв’язок різних елементів
- Зручність сприйняття інформації і економія часу відвідувачів
- Автоматизація всього, що можна автоматизувати
Але це ускладнило системи. Стандартні CMS пропонують універсальні або спеціалізовані рішення з великим набором функцій. Проте кожна ситуація унікальна: більшість із цих функцій не потрібні, а деяких може бракувати. У результаті адмінпанель може нагадувати панель управління космічним кораблем.
В цій ситуації є дві крайнощі:
- Розробка сайту на фреймворку — тривалий і дорогий процес, який призводить до створення адмін-панелі, що повністю відповідає всіма вимогами.
- Розробка на сайт-білдері або конструкторі — швидке й дешеве рішення, яке зазвичай використовується для тестів, коротких проєктів або новачків, але воно надзвичайно незручне в довгостроковій перспективі.
Звичайно, завжди можна знайти ресурси для розробки на фреймворку або навчитися працювати з сайт-білдерами. Але важливо проводити техніко-економічне обґрунтування кожного рішення.
Що ми пропонуємо?
Для більшості проектів оптимальним рішенням є використання WordPress + ACF Advanced Custom Fields — розширені кастомні поля Це дозволяє створити сайт, який легко наповнювати, на знайомій CMS станом на жовтень 2024 року WordPress використовують 62,5% всіх сайтів Використання ACF та інших кастомізацій дозволяє отримати високу гнучкість з мінімальними витратами.
Як виміряти зручність вашої адмінпанелі?
Розглянемо приклад сайту турфірми:
- Час. Скільки часу потрібно для додавання або оновлення інформації про тур: 30 хвилин або 1,5 години? Заощаджена 1 година на кожному турі означає день роботи за кожних 8 турів.
- Ментальне здоров’я. Зручна адмінпанель знижує стрес і допомагає уникнути вигорання співробітників. Якщо робота незручна, це швидко накопичує незадоволення та знижує працездатність.
- Стандартизація. Коли кожен тип контенту знаходиться в своєму полі, його можна:
- стилізувати, застосовуючи нові UI/UX рішення
- використовувати в різних блоках сайту
- виконувати розрахунки (якщо використовуються числові поля)
- сортувати і фільтрувати за параметрами
- Ризики. Помилки часто виникають через великий обсяг даних. Наприклад, картка туру може містити 12–20 сторінок тексту. Щоб мінімізувати помилки, ми зробили наступні кроки:
- розділили картку туру на кілька вкладок
- автоматизували процес за допомогою шаблонів з підстановкою змінних.
Наприклад:
Умови оплати (на 1 особу):
Протягом 7 днів після запису на тур необхідно внести аванс 700$. За 65 днів до вильоту — залишок суми. Оплата підтверджує участь і згоду з умовами відміни.Змінні «7 днів», «700$» і «65 днів» заповнюються автоматично, але їх можна змінити вручну. Це знижує ймовірність помилки і прискорює наповнення сайту.
Це лише один із методів, який ми застосовуємо для спрощення роботи з сайтом. Кастомізація адмінпанелі зробить роботу зручною і комфортною. Також варто звернути увагу на інші завдання, як-от імпорт товарів, синхронізація даних і підготовка документації. Про що ми також розказуємо в наших статтях.